facebook logo
Witamy na blogu

Blaknięcie tatuażu – jak tego uniknąć?

tatuaż

Utrata koloru tatuażu to problem, którego sprzymierzeńcami są czas i słońce. Aby temu zapobiec, warto udać się do profesjonalnego salonu tatuażu, w którym stawia się na jakość tuszu. Ale czy to wystarczy? O tym, w jaki sposób uniknąć blaknięcia tatuaży przeczytasz w poniższym artykule.

Czy wszystkie tatuaże blakną?

Blaknięcie tatuażu w dużej mierze zależy od miejsca na ciele, w którym został wykonany. Najbardziej problematycznym miejscem są dłonie, ponieważ skóra na nich najszybciej tworzy nowy naskórek. Podobnie jest ze skórą stóp, która każdego dnia ściera się przez noszenie butów i skarpet. W porze letniej na szybsze blaknięcie narażone są tatuaże na tych częściach ciała, które są wystawione na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Blaknięcie tatuażu występuje również częściej w przypadku przewagi jasnych barw, ponieważ szybciej stają się one niewyraźne. Na długotrwałe utrzymanie koloru wpływa także jakość wykorzystywanego tuszu. Kolorowe tatuaże w Warszawie wykonywane są w naszym salonie jedynie przez doświadczonych tatuażystów, którzy umiejętnie dobierają intensywność pigmentów.

Sposoby na utrzymanie koloru tatuażu         

Znając czynniki wpływające na blaknięcie tatuaży, warto więc świadomie wybierać miejsce na ciele, na których mają powstać, właściwie dobierać kolory oraz korzystać wyłącznie z profesjonalnych salonów tatuażu. Oprócz tego warto regularnie stosować specjalne maści, które nawilżają skórę i chronią tatuaż przed negatywnymi czynnikami środowiskowymi. Latem nie należy go wystawiać na intensywne światło słoneczne i koniecznie zabezpieczyć odpowiednim kremem z filtrem dedykowanym dla skóry z tatuażem. Warto pamiętać, że mocno nagrzana skóra powoduje szybsze krążenie krwi, a to z kolei wpływa na wzmożony ruch cząsteczek tuszu.

Wróć do bloga