facebook logo
Witamy na blogu

Czy ciąża wpływa na wygląd tatuażu?

tatuaż na żebrach

Rozstępy to bolączka każdej kobiety oczekującej na dziecko, a już na pewno każdej wytatuowanej. Naciągnięta skóra może bowiem zniekształcić tatuaż, który nie wróci do dawnej formy. Czy jest się czego obawiać?

Rozstępy, czyli największy wróg tatuażu

Wykonując tatuaże na żebrach w Warszawie polecamy je szczególnie kobietom, które nie planują już ciąży. Okolice brzucha przyszłej mamy są bowiem narażone na rozstępy, a tych niezwykle trudno jest się pozbyć. Naciągnięta skóra brzucha faktycznie może trwale zniekształcić tatuaż. Newralgiczną częścią ciała, która często zmienia się w ciąży są także uda, na których pojawia się cellulit. Warto więc w tym okresie zadbać o wygląd swojej skóry i pić większe ilości wody oraz smarować skórę narażoną na rozstępy specjalnymi kremami przeznaczonymi do pielęgnacji tatuażu, a jednocześnie bezpiecznymi do stosowania w ciąży. Jeśli po jej zakończeniu tatuaż został zdeformowany, warto odczekać przez pewien okres i udać się tatuatora, który przywróci mu dawny wygląd.

Czy można tatuować ciało w trakcie ciąży?

Wykonywanie tatuażu w trakcie ciąży to zdecydowanie zły pomysł. Chociaż profesjonalne studia tatuażu dbają o jak najwyższe zachowanie bezpieczeństwa przed przenoszeniem wirusów, to jednak nie można ich wykluczyć, a w przypadku płodu mogą być one wyjątkowo groźne. Przyszła mama powinna także unikać stresu, który odczuwa dziecko, dlatego bolesne zabiegi takie jak tatuowanie należy przesunąć w czasie. Wykonanie większych tatuaży może wiązać się także ze zmęczeniem i niekomfortowym ułożeniem ciała, a ciężarna nie powinna się przemęczać. Tatuowanie w niektórych przypadkach powoduje również osłabienie układu odpornościowego lub wywołuje nadwrażliwość na składniki tuszu nawet wtedy, kiedy nie jest to pierwszy tatuaż na ciele.

Wróć do bloga