facebook logo
Witamy na blogu

Czy tatuaż za uchem wciąż jest modny?

tatuaż za uchem

Tatuaż za uchem cieszy się zainteresowaniem od co najmniej kilkunastu lat. Wszystko ze względu na fakt, że jest on dość mało widoczny, dlatego sprawdzi się u osób prowadzących dowolny tryb życia. Czy tatuaże za uchem wciąż są tak samo popularne jak jeszcze jakiś czas temu? Jakie motywy można umieścić w tym miejscu?

Subtelny i niewidoczny tatuaż

Wiele osób rozpoczyna swoją przygodę z tatuowaniem od niewielkich i niemal niewidocznych wzorów. Właśnie taki jest tatuaż za uchem. Staje się on zauważalny dopiero przy odpowiednim uczesaniu, zwłaszcza u kobiet, które mają długie włosy. Jest piękną dekoracją przede wszystkim w połączeniu z upięciami, dlatego sprawdzi się nawet w przypadku osób pracujących na ważnych stanowiskach, gdzie wciąż nie można mieć wyraźnych tatuaży. Tatuaż za uchem świetnie komponuje się też z piercingiem.

Skąd wynika popularność tatuażu za uchem?

Tatuaż za uchem cieszy się ogromną popularnością ze względu na swoją uniwersalność i subtelność. W tym miejscu można umieścić dowolny motyw – kluczowe jest jedynie zachowanie dość cienkich linii. Tatuaż minimalistyczny za uchem prezentuje się efektownie zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. Przyjmuje on formę czarno-białą lub kolorową – zależnie od preferencji klienta. Może zostać również przeciągnięty na szyję, a nawet wchodzić na ucho.

Najpopularniejsze wzory tatuażu za uchem

Niektóre motywy umieszczane za uchem cieszą się większym zainteresowaniem niż inne. Zdecydowanie najpopularniejsze są wzory roślinne, zwłaszcza kwiaty czy gałązki. Za uchem tatuuje się też ptaki, napisy, mandale, chińskie i japońskie znaki, gwiazdki i księżyce, serduszka, a nawet węże. Najczęściej są to motywy czarne, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by stworzyć tatuaż w kolorze. W ostatnim czasie dużym zainteresowaniem cieszą się też wzory tatuowane białym tuszem. Są one bardzo subtelne i widoczne jedynie z mniejszej odległości, dlatego mogą być doskonałym wyborem dla osób, którym nie podobają się tatuaże rzucające się w oczy.

Wróć do bloga