facebook logo
Witamy na blogu

Jak bezpiecznie i trwale usunąć tatuaż?

tatuaż

Tatuaże jeszcze kilkanaście lat temu były uznawane za trwałe ozdoby ciała, których nie da się usunąć. Obecnie istnieją jednak technologie pozwalające na rozjaśnienie wzoru, czasami nawet całkowicie. Jak bezpiecznie i trwale usunąć tatuaż? Na czym polega laserowe rozjaśnianie tuszu i kiedy jest ono najskuteczniejsze?

Bezpieczne usuwanie tatuażu, czyli laser

Najpopularniejszą metodą usuwania tatuaży jest zastosowanie lasera. W tej technologii wiązka światła naświetla skórę w wybranych miejscach. Może być używana nawet w przypadku bardzo dużych tatuaży. Zazwyczaj w celu całkowitego rozjaśnienia motywu należy odbyć co najmniej kilka sesji po 20-45 min. Trzeba jednak wiedzieć, że nawet po serii zabiegów na skórze zwykle pozostaje delikatny ślad po tatuażu.

Na czym polega usuwanie tatuażu metodą laserową?

Podczas zabiegu światło lasera uszkadza skórę i zawarty w niej barwnik, który jest następnie usuwany z organizmu. Po kolejnych sesjach wzór staje się coraz jaśniejszy i bardziej rozmyty. Liczba powtórzeń zależy m.in. od nasycenia koloru i umiejscowienia motywu na ciele. Największym wyzwaniem jest rozjaśnianie kolorowych wzorów. Bardzo trudno usuwa się też tatuaż blackwork, bazujący na dużych powierzchniach wypełnionych czarnym tuszem. W przypadku niektórych wzorów całkowite rozjaśnienie może być niemożliwe. Często po kilku sesjach trzeba więc przykryć motyw nowym tatuażem.

Wróć do bloga