facebook logo
Witamy na blogu

Jak przetrwać długą sesję tatuażu?

sesja tatuażu

Czasami realizacja wymarzonego tatuażu wiąże się z koniecznością spędzenia wielu godzin na fotelu u tatuatora. Długie sesje tatuażu mogą być męczące zarówno dla klienta, jak i dla samego artysty. Warto zatem przygotować się odpowiednio, aby cały proces przebiegł jak najbardziej komfortowo.

Przed przystąpieniem do długiej sesji tatuażu warto zadbać o swoją kondycję fizyczną i psychiczną. Odpoczynek przed dniem tatuażu jest kluczowy – warto wyspać się i zrelaksować, aby być gotowym na kilkugodzinne wyzwanie. Przed wizytą u tatuatora warto zjeść lekki, ale sycący posiłek. Organizm potrzebuje energii do walki z bólem, a jedzenie zapewni mu odpowiednie "paliwo". Unikaj jednak ciężkostrawnych i tłustych potraw, które mogą powodować ospałość i uczucie ciężkości. 

Picie odpowiedniej ilości wody przed i w trakcie sesji tatuażu jest niezwykle ważne. Nawodniony organizm lepiej znosi ból i szybciej się regeneruje. Unikaj natomiast alkoholu oraz kofeiny, gdyż mogą one wpływać negatywnie na krzepliwość krwi i nasilać ból. Oba stymulatory powodują większą ruchliwość, pobudliwość, a jak wiadomo - podczas sesji najlepiej być nieruchomym - inaczej znacznie wydłuża to proces, a tym samym ból.

Ubierz się wygodnie

Wybierając ubrania na długą sesję tatuażu, postaw na wygodę. Luźne ubrania pozwolą skórze oddychać i nie będą powodować dodatkowego dyskomfortu podczas zabiegu. Pamiętaj również, aby ubrać się adekwatnie do miejsca, które będzie tatuowane – na przykład, jeśli planujesz wykonać u nas tatuaż na nodze damski w Warszawie, załóż krótkie spodenki.

Ból podczas tatuażu jest nieunikniony, ale można się do niego przygotować. Warto wcześniej rozmawiać z tatuatorem o swoim progu bólu i ewentualnych środkach przeciwbólowych. Niektórzy tatuatorzy stosują specjalne kremy znieczulające, które mogą pomóc w znoszeniu dyskomfortu.

Długie sesje tatuażu mogą być wyzwaniem, ale odpowiednie przygotowanie pozwoli na komfortowe przejście przez cały proces. Pamiętaj o dbaniu o kondycję fizyczną i psychiczną, odpowiednim odżywianiu się, wygodnym ubiorze oraz nawodnieniu organizmu. Znajdź sposób na relaksację, przygotuj się na ból i zaakceptuj przerwy – dzięki temu długa sesja tatuażu stanie się znacznie łatwiejsza do zniesienia.

Wróć do bloga