facebook logo
Witamy na blogu

Jak wybrać odpowiedni wzór tatuażu?

kolorowy tatuaż rękaw

Tatuaż to niezwykle efektowna ozdoba ciała, a ci, którzy zdecydowali się na ten odważny krok, szybko myślą o kolejnym. Biorąc jednak pod uwagę, że tatuaż pozostaje na całe życie, należy świadomie podjąć decyzję o jego wykonaniu oraz wzorze. O najczęstszych dylematach przy wyborze tatuażu oraz pomysłach na jego wykonanie przeczytasz w poniższym artykule.

Pomysły na tatuaż

Decydując się na tatuaż, warto pomyśleć o unikatowym wzorze, który będzie odzwierciedlał osobowość i charakter. Może to być więc motto życiowe, ważne symbole czy portret ukochanej osoby. Najważniejsze, aby tatuaż wyrażał Twoje upodobania, a jego wzór nie został wybrany pod naciskiem innych osób. Jeśli nie masz pomysłu na konkretny tatuaż, zawsze możesz poprosić o pomoc doświadczonego tatuatora, który stworzy dla Ciebie nowy, autorski wzór przygotowany na podstawie Twoich upodobań. Oprócz wyboru wzoru należy także zastanowić się, na jakiej części ciała ozdoba ma zostać wykonana oraz w jakiej wielkości. Popularne są zarówno malutkie, ukryte dla wzroku innych tatuaże na żebrach czy rozległe malunki na plecach. Tatuaż rękaw w Warszawie wykonasz również w naszym studio.

Tatuaż kolorowy czy czarny?

Przed zabiegiem tatuażu trzeba także podjąć decyzję o jego kolorystyce, która będzie się harmonizować w spójną całość ze wzorem. Najbardziej popularne w dalszym ciągu są tatuaże czarne. Czarny barwnik wykorzystuje się najczęściej do tworzenia niewielkich tatuaży. Kolorowe natomiast mogą stworzyć niesamowity efekt z motywem 3D i przedstawiać mocno realistyczne obrazy, ale jednocześnie należy pamiętać, że ich wykonanie jest bardziej bolesne i zajmuje znacznie więcej czasu. Warto zwrócić również uwagę, że wybierając jasne barwy pigmentów, tatuaż może zacząć blaknąć szybciej.

Wróć do bloga