facebook logo
Witamy na blogu

Tatuaż z motywem drzewa – symbolika

drzewo i ptaki

Tatuaże są nie tylko piękną ozdobą ciała. Dla wielu osób niosą one za sobą pewne przesłanie. Zainteresowaniem cieszą się zwłaszcza wzory, które mają jasno określoną symbolikę. Jednym z najpopularniejszych motywów sprawdzających się zarówno u kobiet, jak i mężczyzn, jest drzewo. Co symbolizuje ten wzór i kiedy warto się na niego zdecydować?

Co symbolizuje motyw drzewa?

Motyw drzewa symbolizuje bezpieczeństwo, siłę i dojrzałość. W wielu religiach i kulturach nawiązuje on również do długowieczności i nieśmiertelności. Drzewa są stabilne, zapewniają cień i schronienie. Ich rozłożysta korona prezentuje się niezwykle efektownie latem, a zimą liście opadają, by odrodzić się na nowo wiosną. Motyw drzewa jest więc także symbolem nadziei i płodności.

Nie bez znaczenia jest też rodzaj drzewa. W wielu kulturach szczególną czcią otacza się dęby, jarzębinę, jesion oraz cis. Grecy niegdyś chętnie malowali gaje oliwne i gałązki laurowe, które można zobaczyć także we współczesnych tatuażach nawiązujących do antyku. W Biblii pojawia się natomiast drzewo Genesis, powszechnie określane jako drzewo życia. W kulturze japońskiej dominują motywy związane z wiśnią, a zwłaszcza z jej pięknymi, różowymi kwiatami.

Dla kogo tatuaż z motywem drzewa?

Tatuaż z motywem drzewa sprawdzi się doskonale w przypadku osób, dla których ogromne znaczenie ma bezpieczeństwo i siła. Często wzór ten łączy się także z elementami geometrycznymi oraz ważnymi napisami. Drzewo można wzbogacić np. imieniem, upamiętniając ważną dla Ciebie osobę.

Rysunki z motywem drzewa mogą mieć różną wielkość. Popularnością cieszą się tatuaże minimalistyczne, które można umieścić na nadgarstku lub kostce. Wprawieni artyści z naszego studio w Warszawie wiedzą, jak zachować wyrazistość wzoru przy jego niewielkich wymiarach. Oczywiście motyw drzewa można zastosować również w przypadku bardziej rozbudowanych kompozycji. To zarówno tatuaże kolorowe, jak i czarno-białe.

Wróć do bloga