facebook logo
Witamy na blogu

W co się ubrać na spotkanie z tatuatorem?

tatuaż na ręce

Decyzja o zrobieniu tatuażu to ważny krok, który często wiąże się z długotrwałymi konsekwencjami. Przygotowanie do tego wydarzenia wymaga nie tylko wyboru odpowiedniego wzoru i profesjonalnego tatuatora, ale także zadbania o właściwy strój na dzień sesji.

Wybierz luźne i wygodne ubrania

Podczas sesji tatuażu ważne jest, abyś czuł się swobodnie i komfortowo. Dlatego warto postawić na luźne i wygodne ubrania, które nie krępują ruchów ani nie uciskają skóry. Unikaj ciasnych spodni, obcisłych bluzek czy sztywnych koszul – zamiast tego postaw na joggersy, luźne t-shirty czy dresy. Pamiętaj też, że w trakcie sesji może być ci ciepło lub zimno – warto więc zaopatrzyć się w warstwowy strój, który pozwoli Ci dostosować się do panujących warunków.

Wybierając ubrania na spotkanie z tatuatorem, warto postawić na naturalne materiały, takie jak bawełna czy len. Są one przewiewne, co pozwoli skórze oddychać podczas sesji, a także nie powodują podrażnień czy uczuleń. Unikaj syntetycznych tkanin, które mogą powodować nadmierne pocenie się i uczucie dyskomfortu.

W zależności od tego, gdzie planujesz zrobić tatuaż, warto dostosować swój strój tak, aby tatuator miał łatwy dostęp do wybranej części ciała. Jeśli planujesz tatuaż na nodze, postaw na krótkie spodenki lub spodnie z rozpinanymi nogawkami. W przypadku rękawa warto zaopatrzyć się w bluzę z długim rękawem, który można łatwo podwinąć. Jeśli zaś planujesz tatuaż na plecach lub karku, dobrze jest wybrać bluzkę czy koszulkę na ramiączkach.

Uwzględnij kwestie higieniczne

Podczas sesji tatuażu ważne jest zachowanie odpowiednich standardów higieny. Dlatego warto zadbać o to, aby ubrania były czyste i świeże. Unikaj zakładania odzieży, która była noszona wcześniej – nawet jeśli wydaje się być czysta. Pamiętaj też, że proces tatuowania może wiązać się z zabrudzeniami, np. farbą czy krwią – warto więc zaopatrzyć się w ubrania, które nie są dla Ciebie szczególnie cenne i nie zmartwisz się, gdyby uległy zabrudzeniu.

Wygodne obuwie to kolejny aspekt, o który warto zadbać podczas przygotowań do sesji tatuażu. W zależności od długości sesji będziesz musiał spędzić sporo czasu w pozycji siedzącej lub leżącej – warto więc postawić na buty, które nie uciskają stóp ani nie powodują dyskomfortu. 

Wróć do bloga