facebook logo
Witamy na blogu

Czy można zakryć stary tatuaż?

koty

Zdarza się, że tatuaż, który jeszcze kilka lat temu wydawał się być świetnym pomysłem, dziś budzi zażenowanie lub po prostu przestał się podobać. Na szczęście istnieje technika cover-up, która pozwala na zakrycie starego wzoru nowym tatuażem.

Jak wygląda proces zakrywania starego tatuażu?

Zakrycie starego tatuażu to proces artystyczny i techniczny jednocześnie. Pierwszym krokiem jest dokładne przeanalizowanie istniejącego wzoru, aby sprawdzić, czy nadaje się on do zakrycia. Niektóre tatuaże są zbyt ciemne lub mają dużo kontrastów, co może utrudnić lub wręcz uniemożliwić wykonanie cover-upu. Kolejnym etapem jest omówienie z tatuażystą swoich oczekiwań i przedstawienie pomysłu na nowy wzór. Warto pamiętać, że najważniejsze jest estetyka nowego tatuażu. Dlatego też należy zdać się na radę fachowca, który najlepiej wie, jakie kolory i motywy będą pasować do istniejącego obrazu na skórze.

Sam proces zakrywania polega na umiejętnym nałożeniu nowych barwników na stare linie i cienie. Nowy tatuaż musi być dobrze zaplanowany, aby skutecznie zacieniować poprzedni wzór. W praktyce oznacza to, że cover-up zwykle będzie większy i bardziej skomplikowany niż stary tatuaż.

Wybór projektu cover-upu

Wybór odpowiedniego wzoru to kluczowy element udanego cover-upu. Musi on uwzględniać kształt, rozmiar i kolory starego tatuażu oraz indywidualne preferencje klienta. Warto pamiętać, że nie każdy projekt nadaje się do zakrycia, ale problemów nie powinien sprawić tatuaż geometryczny. Z tego powodu warto skonsultować się z doświadczonym tatuażystą, który pomoże wybrać rozwiązanie spełniające wszystkie te kryteria.

Należy również wziąć pod uwagę fakt, że nowo nałożony barwnik miesza się z tym już istniejącym na skórze. To oznacza, że jasne kolory mogą nie być wystarczająco mocne, aby zasłonić ciemniejsze odcienie starego tatuażu. Dlatego też często stosuje się motywy o większej ilości cieniowania oraz korzysta się z ciemnych kolorów takich jak czarny, granatowy czy brązowy.

Warto zdawać sobie sprawę z potencjalnych ryzyk związanych z tym zabiegiem. Przede wszystkim, może się okazać, że nowy tatuaż nie zakryje całkowicie starego wzoru. W takim przypadku konieczne może być wykonanie dodatkowych poprawek lub sesji laserowego usuwania barwnika.

Wróć do bloga