facebook logo
Witamy na blogu Wtamy na GMB

Jak odpowiednio zadbać o swój tatuaż?

Najważniejsze zasady pielęgnacji tatuażu

 1. zawsze dokładnie umyj ręce zanim dotkniesz swojego nowego tatuażu.
 2. nigdy nie stosuj gazików opatrunkowych, wacików ani żadnych tego typu produktów na świeżo wykonany tatuaż.
 3. pamiętaj o częstym ale delikatnym przemywaniu tatuażu i pilnuj, by był odpowiednio nawilżony.
 4. nie szoruj i nie namaczaj tatuażu!
 5. po około tygodniu prawdopodobnie zaczniesz odczuwać swędzenie - ale pamiętaj, skóra w tym miejscu jest w trakcie regeneracji - nie wolno jej drapać!
 6. na najbliższe 2 tygodnie zrezygnuj z wzmożonej aktywności fizycznej a przez następny miesiąc nie opalaj się na solarium i staraj się unikać ekspozycji świeżo wykonanej pracy na słońce.

Przydatne akcesoria:

 • krem Easy Tattoo - dostępny w studio (ewentualnie maść zawierająca deksapantenol)
 • folia spożywcza - najlepiej tzw. oddychająca, np. "Jan Niezbędny"
 • mydło o neutralnym Ph - najlepiej antyseptyczne (sprawdzają się mydła dla dzieci i płyny do higieny intymnej)
 • ręcznik papierowy, z którego robi  się sączek (zapobiega wyciekaniu osocza poza opatrunek)
 • plaster opatrunkowy (nie pozwoli na przesuwanie się opatrunku)

W razie wątpliwości zapytaj tatuatora, lub pracownika studia.

2-3 dni póżniej:

Powtarzaj czynności jak pierwszego dnia. Załóż opatrunek na noc. Przez następne dni nadal smaruj tatuaż kremem.

Po ok. 7-10 dniach możesz zacząć stosować np. maść nagietkową. Unikaj perfumowanych kremów - podrażnią bardzo wrażliwą skórę i wydłużą gojenie.

W razie pytań, śmiało skontaktuj się ze studiem! :)

Jakie macie terminy?

Po ustaleniu szczegółów dotyczących wzoru fajnie by było gdybyśmy otrzymali od Ciebie propozycję terminów w których możesz pojawić się w studio. Pracujemy od Poniedziałku do Piątku od 11 do 18, oraz w Sobotę od 12 do 15. Pamiętając o tych ramach zaproponuj nam 3 terminy, które Ci pasują, a my sprawdzimy czy są one dostępne, jeśli nie zaproponujemy inne.

Jak się do Was najlepiej zapisać na tatuaż?

Zawsze najlepiej pojawić się osobiście w studio, wtedy można z nami porozmawiać i skonsultować wzór. Alternatywnie Kontakt poprzez naszą stronę

Czy mogę się zapisać drogą mailową? Jak to przebiega?

Jeżeli chcesz wykonać sobie tatuaż u nas w studio, warto byś przejrzał/a galerię naszych artystów by zorientować się kto jakiego rodzaju wykonuje prace. Gdy zdecydujesz już czyja stylistyka najbardziej odpowiada Twoim wyobrażeniom o swoim tatuażu, pisząc do nas maila powiadom nas o tym z kim najchętniej podjąłbyś/podjęłabyś współpracę. Podaj nam temat tatuażu, co miałby on wyobrażać. Najlepiej by było gdybyśmy otrzymali w miarę dokładny opis tego co ma się znajdować w kompozycji i czego ma ona dotyczyć. Gdy będzie to zwięzła wypowiedź, ułatwi nam to sprawę i usprawni przebieg zapisu. Koniecznie opisz proszę w jakim miejscu na ciele tatuaż miałby się znajdować. Podaj proszę orientacyjnie jakiej wielkości miałby być ten wzór.


O co chodzi z zadatkiem?

By zarezerwować swój termin konieczne jest uiszczenie zadatku. Najlepiej osobiście w studio, ale oczywiście jest możliwość przesłania zadatku drogą elektroniczną. Zadatek jest odliczany od końcowej kwoty którą będzie trzeba uiścić za tatuaż. W przypadku nie stawienia się na umówioną wizytę zadatek zostaje zatrzymany w studio jako zadośćuczynienie za niedotrzymanie terminu.

Dlaczego nie wysyłacie mi projektu mojego tatuażu?

Projekty w naszym studio okazujemy w dniu w którym tatuaż będzie wykonywany. Za wytyczne do wykonania projektu uznajemy wszystkie te informacje które otrzymaliśmy w korespondencji mailowej lub które uzyskaliśmy podczas osobistego spotkania. Zapisując się do któregokolwiek z naszych artystów zakładamy, że nasi klienci zapoznali się z ich twórczością cenią ją i są zdecydowani na prace właśnie w tej stylistyce. Każdy zadany temat jest traktowany przez nas unikalnie, artysta wykonuje projekt jedyny w swoim rodzaju na potrzeby danego klienta i nie ma możliwości by ktoś inny miał wykonany ten sam tatuaż w naszym studio. Nie wysyłamy też projektów wcześniej gdyż zdążało się w przeszłości, że osoby które otrzymały od nas projekt do wglądu wcześniej, wykorzystały go do celów komercyjnych lub zleciły wytatuowanie innej osobie, która zrobiła to nieumiejętnie, marnując potencjał wzoru i czas artysty poświęcony na wykonanie projektu.


Czy poznam wcześniej cenę końcową tatuażu?

 Po otrzymaniu wszystkich powyższych informacji i wytycznych jesteśmy w stanie podać wstępną cenę, którą zazwyczaj podajemy w tzw. "widełkach". Wynika to z tego, że podczas wizyty już w studio tatuażu, pierwotny jego rozmiar ulega zmianie i działa to w dwie strony. Zarówno tatuaże finalnie są wykonywane mniejsze jak i większe co naturalnie może wpływać na ich cenę.

Czy mogę się tatuować w czasie okresu?

Nie ma żadnych przeciwskazań zdrowotnych. Wszystko zależy od indywidualnej wytrzymałości klientki i jej ogólnego dyskomfortu w czasie okresu. 

Tatuaż na bliźnie?

Z doświadczenia wiemy, że gdy blizna nie jest świeża i miała czas na ułożenie się, to nie powinno być co do tego żadnych przeciwwskazań. Naszym zdaniem, profesjonalnie wykonany tatuaż jest doskonałym sposobem na przykrycie niechcianej blizny. Jednak, w przypadku wątpliwości związanych ze zdrowiem, zawsze sugerujemy konsultację z lekarzem, najlepiej specjalistą dermatologiem, który oceni, czy nie ma przeciwwskazań do wykonania tatuażu. Trzeba pamiętać, że w tym szczególnym przypadku nie ma reguły. Najważniejsze, że blizna powinna być całkowicie wyleczona. Proces gojenia trwa zazwyczaj rok, choć u niektórych ludzi może to trwać latami. Istnieją jednak sprawdzone sposoby ułatwiające gojenie się blizn. Można stosować olejki witaminowe lub preparaty z silikonem lub skorzystać z zabiegów oferowanych w gabinetach medycyny estetycznej. Jednak to czas działa najbardziej na naszą korzyść, bo starsze blizny przyjmują tusz z tatuażu lepiej niż blizny młode.

Ponadto, tatuowanie na bliźnie jest znacznie bardziej skomplikowane niż wykonanie tatuażu na skórze zdrowej. Proces ten można porównać do malowania farbami po mokrej kartce. Do końca nie da się przewidzieć, jak tusz będzie się rozprowadzał. Kontury mogą być mniej wyraźne, a cieniowanie i kolor mogą wymagać powtórnej sesji. Stąd też ostateczny efekt, w dużej mierze zależy od umiejętności tatuatora. Warto zatem przyjść do naszego studia i skonsultować się z artystą, u którego chcielibyście wykonać tatuaż. Razem z pewnością wybierzecie wzór, który nie tylko skutecznie ale i pięknie przykryje szpecącą bliznę.