facebook logo
Witamy na blogu Wtamy na GMB

Tatuaż realistyczny – Warszawa

Tatuaż realistyczny – Warszawa

Tatuaż realistyczny to jeden z najtrudniejszych stylów. Cieszy się niesłabnącą popularnością od lat. Wymaga od tatuatora dysponowania wiedzą na temat tego, jak nakładać na siebie kolejne warstwy kolorów, a także jak uzyskać głębię barw bez stosowania czarnych konturów. Tatuaże realistyczne przygotowuje się zarówno w odcieniach szarości, jak i w pełnym spektrum kolorów. W naszym studio pracują artyści, którzy potrafią odwzorować zdjęcia lub stworzyć autorskie kompozycje z kilku różnych fotografii.

Jedną z kilku odmian tatuażu realistycznego jest hiperrealizm. Takie motywy mają dawać złudzenie, że narysowany wzór jest trójwymiarowy. W ich przypadku kluczowe jest odpowiednie cieniowanie. Najlepsi artyści potrafią zaprojektować, a następnie wytatuować wzory, które wyglądają, jakby były wypukłe, a nawet wklęsłe. Hiperrealizm jest niezwykle trudny, jednak uzyskany efekt robi ogromne wrażenie.

W stylu realistycznym powstają zarówno pojedyncze motywy, jak i tatuaże rękaw damskie i męskie. Zwykle sesja tatuowania takich wzorów trwa dłużej niż w przypadku minimalistycznych rysunków lub grafik z wyraźnymi, czarnymi kolorami. Często konieczne jest odbycie co najmniej kilku spotkań na przestrzeni miesięcy, by możliwe było nałożenie kolejnych warstw i wycieniowanie tatuażu realistycznego.

Tworzymy tatuaże realistyczne w Warszawie, w studio Caffeine Tattoo. Przygotowujemy zarówno niewielkie rysunki o długości i szerokości do kilkunastu centymetrów, jak i duże wzory na całe plecy bądź klatkę piersiową. Często odwzorowujemy zdjęcia – zarówno ludzi, jak i zwierząt. Tatuaż realistyczny może również przedstawiać przedmioty czy rośliny. Wszystko zależy od Ciebie!